Jump to content

256. Символичните ключове за „Битието”


Recommended Posts

256. СИМВОЛИЧНИТЕ КЛЮЧОВЕ ЗА „БИТИЕТО”

В.К.: Сега за това... На мен ми трябва... Това не е разбор, нали, което правим и то не се опошлява, не Ви опорочаваме материала, защото това е скъпоценно нещо. Но аз искам да Ви питам някои неща, за да ме въведете, за да мога да се ориентирам утре в този материал, нали? За това го правя, не за нещо друго.

Ето сега това, което аз почнах, да го прочета:

„Днес, на 21.06. - значи това е юни - 1940 г., понеделник, отиваме с брат Христо (Кръстю) при Учителя. Той ми каза: „Аз ще Ви науча на една песен, която няма да се нотира, а направо ще я научите.”

Ето:

„Днес, на 7.12.1940 г, сме пак при Учителя. Той ни свири на цигулката Си една мистична мелодия. След малко Той започна да пее същата мелодия с думи. Ние с брат Христо започнахме да записваме първо думите, после мелодията.

Учителят спря да свири и каза:

- Вие може да запишете само думите, мелодията ще научите наизуст. Тази песен е много дълга. Ти за колко време можеш да научиш една роля в Операта?

- За около 20 дена, отговорих аз.

- Ти, когато научиш мелодията, ние ще изненадаме братята и сестрите след беседата в салона. Аз ще я свиря, а ти ще я пееш.”

Вие помните това, нали, изпълнихте го?

Л.Т: Не можахме да го изпълним, защото почнаха бомбардировките над София.

Ето го ключа, който го даде при второто езеро на Рила.

В.К.: [Чете]

„Важен ключ, преписано при чешмичката при второто езеро, при Седемте рилски езера. Тоя ключ на „Битието” е даден от Учителя. Който разгадае този символ, тези кабалистични знаци, той ще знае всичко. Приех при чешмичката на второто езеро при Седемте рилски езера.”

То това е ключът.Той саморъчно ли го написа или Христов го е написал после?

Л.Т: Да.

В.К.: Христов го е преписал после. Така. Тука значи това е материалът. Аз вече имам представа какво вече представлява този материал.

Това е уводът към музикалния текст, нали? Той е вече тука сложен един лист.

Л.Т.: Ето тука за първи път...

В.К.: Това е, да.

Л.Т: В Братство...

В.К.: Това е братският наряд.

Пише: „Обични братя и сестри”...

Л.Т:“Обични братя и сестри”. В наряда е написано и мойто име.

В.К.: Къде е тука написано? А, да:

„След това сестра Цветана Табакова ще изпее

„Сътворението на света” от Учителя.

Л.Т.: Което никога досега в този наряд не е турено никое лице.

В.К.: Да. Тука е сложено и написано, че ще изпълните „Битието” с наряда.

Л.Т: И аз изпях цялото „Битие”.

В.К.: Това е на 15.12.1947 г“, Изгрев, София.

Л.Т: След заминаването на Учителя.

В.К.: Така, добре. Сега, по-нататък вече тука, когато сте го изпели:

„Изпято на 27 декември 1947 г.” Така.

Л.Т: И тука се обръщам към Братството. Сега, ето „Разбора”. А „Разбора” не го давам.

В.К.: Няма, няма, няма. Тука е написано, че „Битието” е Десетата симфония на Всемирното Светло Бяло братство. Така.

Л.Т: А Братството няма девет симфонии, че това да бъде десета. Значи Той хвърля мост с Бетховен.

В.К.: Да, ясно, да.

Л. Т: А и когато се явих да пея, Той ми каза: „Няма да облечеш черния цвят на Черната ложа - ще се облечеш в небесносиньо.” И всички се нахвърляха отгоре ми: „Ето я, дъновистката идва.” А ние сме четири солисти. Всички трябва да бъдем в черно, така каза Карл Бьом. А аз се явих в небесносиньо. И Карл Бьом не ми направи никаква забележка. Напротив, търсеше ми ръката и с мене, ме държи за ръка, и излиза да се покланя. Десетки пъти го викаха.

В.К.: Да. Добре.

Л.Т.: А другите тичат подир нас, другите трима. Ние сме четири солисти.

В.К.: Да. Това е „Разборът”, който ние не четем и не записваме. Аз вече имам представа.

Сега това е вече...

Л.Т.: ...друг ключ.

В.К.: Това сега е друг ключ.

Л.Т: Пак е „Битието”.

В.К.: [Чете]

„Човек живее в съзнанието си, а не в тялото си. Учителят.”

Сега, този чертеж: Битие - Дух. Това е дадено от Учителя, така ли? Л.Т.: Да. Няма нищо от света, само от Учителя.

В.К.: Той Ви го е дал на чертеж? Той Ви го е дал на чертеж или Христо ли го чертае?

Л.Т: А-а не, така е дадено.

В.К.: От Учителя. Това е минус, това е плюс. Това е значи единият полюс, това е другият. Битие и Дух. Материя и, да. Това са тука вече някои чертежи, които ние не знаем какво представляват.

Л.Т.: Вижте и тия линии.

В.К.: Да, има и линии, аз виждам тука: от едната страна е плюс, от дясната страна е минус. А тука е плюс. Значи материята се деполяризира на положително и отрицателно електричество. Тук има плюсове и минуси, има неща, които ние не можем да кажем нищо без тез обяснения. Значи това е от Учителя. По-нататък.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...