Jump to content

300. Кабалата на Учителя


Recommended Posts

300. КАБАЛАТА НА УЧИТЕЛЯ

Л.Т: Няма. Особено България има нужда от словесното мляко да суче, защото у българите на главата им центърът на вяра към Бога е дупка там. Много рядко има да е издуто.

Учителят си забива пръстите в косата и опипва черепа на учениците, на които иска, нали?

Българинът трябва да работи много духовно, а Словото е неговото словесно мляко. Той много векове трябва да суче от това словесно мляко. Даже ако човек има препятствие, неприятности и ако наслуки отвори една от беседите, веднага идва помощ, хем не се е изправил още на молитва. Само ако ги докосне. Те са свещени.

Около Учителя има милиони и милиарди ангели, които чакат само мъничко да пожелае нещо и те тичат да го приготвят веднага. И всички ония...

Л.Т: Според кабалата на Учителя имаме три триъгълника:

1, 5, 7;

2, 4, 8;

3, 6, 9.

Снощи той работеше, ний - в кухнята. Аз й показах кабала, на неговата съпруга. Тя е рускиня. И е завършила Московска музикална консерватория. И

1, 5, 7- управлява гърдите и главата;

2, 4, 8 - управлява корема с всичките му органи, даже и дебелото черво;

3, 6, 9- управлява симпатичната нервна система и главната нервна система, главния мозък.

Сега, рождената дата човек не може да измени. Той е пратен отгоре с едно число. Нас не ни интересува месеца и годината, само числото. Защото връщаме се и към учението на Питагора, който казва: „Всичко във Вселената е тон и число.”

А всяко число отговаря на една буква.

А е 1, моето Ц е 3, М е 40 - двойна вибрация, С е 100 - тройна вибрация.

Колкото едно име има от трите колони букви - единична вибрация, двойна и тройна, толкова по-богата съдба има.

А защо е богата? Защото по закона на цифрите човек живее по девет години в една буква. Значи от раждането до деветата възраст е първата буква.

А първата буква влияе въобще като червена нишка през целия живот на ученика.

Аз за всяка буква имам от Учителя литература ей-толкоз и съм записала каквото говори за всяка буква.

Оставям празно място, защото непрекъснато чета беседи и ако намеря нещо за дадената буква, веднага прибавям.

Значи кабалата е винаги в ръцете ми и аз прибавям нови данни от Учителя.

Значи, ний изчислихме: Йосиф е сега в буквата О. А за О имам толкова писано.

В.К.: Сега, аз съм роден на 21 март 1938 г.

Л. Т: Да, в четвъртък ще Ви бъде рожденият ден, да.

Сега, Вашите И-та, те Ви дават много хубави възможности да работите духовно, И-тата.

Имате Й- 1, Е-то е малко така войнствено, В-то, Р-то е много хубаво също, но важно е дали сте в хармония с рождената си дата.

Рожденото не можем да го изменим. А който не е в хармония, все едно да му дадем един декар лозе и без мотика да му кажем да го прекопае с пръсти.

Значи, който не е в хармония, всичко с големи усилия трябва да придобие в живота, с големи мъки. А който е в хармония... А пък в хармония е, когато буквите на името дават едно число, и датата на раждането дава едно число, и двете числа да бъдат в същия тригон.

Значи 1, 5, 7- или 1, или 5, или 7, ако е рожденото.

Добре, ама изчисляваме името и получаваме 3, 6, 9 - не сте значи в хармония и всичко много мъчно ще постигате.

А за да влезете в хармония, трябва да смените името си.

Сега тя не е в хармония, рускинята. И сега така се запали: „Аз, каза, почти всеки ден искам да идвам.” Дадох й листа, сама изчисли и т.н.

Ето Учителят си замина и в разговорите на Учителя за себе си (Нали го записа?)...

В.К.: Да.

Л.Т: ...Той казва: „Не заслужават сега да го дам на българите. Аз ще го дам това, което го открих, на идващата Шеста раса.” И не го каза.

Само каза тъй: „Аз достигнах до едно откритие: според височината на човека да определя колко години ще живее на земята, какви болести ще има, какви дарби ще има, всичко мога да му кажа само по височината му. Но няма да го дам сега”, казва.

Аз го написах, сама го написах.

В.К.: А знаете ли колко е бил висок Учителят?

Л.Т: Не зная. Той някои работи ги е изгорил, когато наближавало да напусне земята. Цели тефтерчета е изгорил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...