Jump to content

302. Заблуждението


Recommended Posts

302. ЗАБЛУЖДЕНИЕТО

Л.Т.: Най-важно е разговорът на Бог-Отец с Учителя. Те са мощни слова. И в големи празници особено се чувствам добре, когато съм сама.

Аз ставам права и ги пея. Имам хубави мелодии с акомпанимент.

Сега, вчера като търсех някои работи, аз намерих и тази композиция - „Новото Възкресение”, което Борис Николов и Мария Славова са напечатали като Учителюва композиция. Тя е моя композиция. Аз я имам тук с акомпанимент.

В.К.: Ама те къде са я отпечатали, в коя песнарка?

Л.Т: Ами Вашата бивша другарка в живота Милка Кралева ми поднесе едно току-що напечатано красиво издание и вътре има „Новото Възкресение” напечатано.

В.К.: А то не е на Учителя, а това е от Вас, Ваше творчество.

Л.Т: А то е мое, да Ви покажа композицията.

В.К.: И защо са я написали, че е от Учителя?

Л.Т: Ами ха де! Аз се радвам, че са го напечатали, ама не е вярно, че от Учителя, то си е моя композиция.

В.К.: Първо е лъжа. Второ е кражба. Трето - заблуждават, че е от Учителя.

Л.Т.: Да, дадено ми е от музикалните същества.

Та тия разговори на Бог-Отец с Учителя. Никой велик Учител на човечеството няма такова общение с Бога, както нашият Учител. Те са, особено тая молитва, дето преди малко Ви цитирах, има едно място, Учителят каза: „И умий ме в кръвта Си!” Вижте каква фраза. Обръща се към Христос и каза:

„Умий ме в кръвта Си, Спасител мой и Отче,

за да се въздигна в Твоята свята Любов.”

И съм го направила с една корона горе.

Най-хубавите композиции са тези. А това вдъхновение иде от един много висок свят. Аз не го смуча от пръстите си, а го чувам отгоре. Да. Смисълът е такъв и затова не Ви го давах това, четвъртото тефтерче.

В.К.: Сега...

Л.Т: Защото не мога без него.

В.К.: Тези тефтерчета ние ги върнахме, аз ги върнах и Вие ги държите в ръката си. Но наистина, четвъртото тефтерче не е за публикация.

Л. Т: Никак, то е много свещено.

В.К.: И Вие сте права.

Л.Т: Много права.

В.К.: Този материал няма да се пуща, но другите може.

Л.Т: Ще се изцапа от нечисти съзнания.

В.К.: Точно така.

Л.Т.: Съзнанието още на масите не е прочистено. Мен ми казаха, един брат ми каза, от Братството, който е доста духовен, как се е трогнал.

Бил с колелото си, Любчо Никленов. Имало митинг пред [храм-паметник] „Александър Невски”, на площада. Имало и монаси, свещеници млади. Млад свещеник.

„И, сестра Лилиана, цял се раздрусах, така, като че треска ме друса. А държа колелото, ще падна бе! Така силно преживях това нещо.”

И свещеникът - млад, много симпатичен, магнетичен и каза: „Всички на колене!” Всички паднахме на колене и той каза: „Отче наш!”. Всички казваме. „Повтаряйте: „Отче наш, Който си на небеса”!”. Всички казват: „Който си на небеса”. Така треперехме, сълзи течаха.”

- Ами - викам, - ти си се новородил в момента. Новораждане се е получило.

В.К: Да.

Л.Т: Това нещо трябваше да го направи не свещеник, а един бял брат, да накара целия площад да повтаря молитвата „Отче наш” на колене.

Виждате ли колко съм ревнива към Учението на Учителя! Защото черквата - моите почитания и към черквата, но Учителювото учение е над черквата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...