Jump to content

310. Кабалата и името Вергилий


Recommended Posts

310. КАБАЛАТА И ИМЕТО ВЕРГИЛИЙ

Л.Т: Вий сега натрупвате, понеже сте сигурни в буквата Л.

А Л-то много обича да прибира. То е 30, а Ц-то е 3.

Значи Цветана е 3 и Лилиана е 30.

Като махнем нулата - еднакви вибрации.

Само че Ц-то обича да раздава, а Л-то - да прибира.

В.К.: Значи аз прибирам, така ли?

Л.Т: Сега сте в Л, според годините Ви.

А девет години ще бъдете в Л.

А после ще влезете в Г. Тя е много хубава буква, Г-то.

В.К.: Вергилий.

Л.Т.: Да, и после две И-та Ви чакат.

В.К.: Трябва да вземем сега един лист и молив, да видим точно как е. Да ми покажете как става.

Л.Т: Аз трябва да изчисля дали сте в хармония с рождената. Вий, рожденото Ви число е 21=3, значи сте в тригона 3, 6, 9. А като събера числата на буквите на името Ви, ще видя дали влизате в същия тригон или влизате в друг тригон.

В.К.: Дайте да изчислим тогава. Вергилий - имате ли ги числата?

Л.Т: А не, веднага мога да изчисля.

В.К.: Добре. Изчисляваме:

118959389_367.png?fbclid=IwAR39u_GtVMEco

Л.Т.: Всяка буква има число: единично или двойно, или тройно. Мога веднага, ето ще дам сега Кабала и ще Ви изчисля, да видя дали сте в хармония. Защото ако сте в хармония, аз имам друго държане; ако не сте в хармония, имам друго държане.

В.К.: Добре. Съгласен съм.

Л.Т.: Разбрахте ли?

В.К.: Разбрах, дай да проверим.

Л.Т: Много голяма е разликата.

В.К.: Разбира се. Това е Кабалата, така ли?

Л.Т: Да.

В.К.: Сега може ли да кажете буквите?

Л.Т:В-то е 400 - тройна вибрация. Хубаво е, че имате от трите колони, не само единично. Имате и двойна вибрация, имате и тройна. Това е много хубаво.

Имате богата съдба.

В = 400; Е = 5; Р = 90; Г = 7; И = 9; Л = 30; И = 9; Й = 9.

Р-то е 90 - двойна вибрация, но махаме нулата.

Л-то е 30 - двойна вибрация, махам нулата, остава 3.

И е равно на 9, плюс Й = 9.

В.К.: И сега съберете ги.

Л.Т: Вий си ги съберете.

В.К.: Добре.

Л.Т: Рожденото Ви число е в тригона 3, 6, 9.

В.К.: Рождената ми дата е 21.

Л.Т.: Него не можем да изменяме. Сега да видим какво число ще получите.

В.К.: 55.

Л.Т: 5+5=10 - значи не сте в хармония. Получава се единица - 10.

Значи влизате в тригона, моя тригон - 1, 5, 7.

А рожденото Ви е 3, 6, 9. Вие не сте в хармония, затова с големи усилия Ви се дава всичко в живота.

Ако бяхте в хармония, както Учителят, само ще помислите и готово.

В.К.: Аз всичко получавам с много голям труд, с много усилия и енергия.

Л.Т.: С труд, голям труд. Така.

В.К.: Драпам и дращя, да.

Л.Т.: Да.

В.К.: 5+5=10. Рождената ми дата е 21.

Л.Т: Значи 1,5, 7 - гърдите и главата управляват.

Сега, за всяка част от тялото: 2, 4, 8 управлява коремните органи, а 3,6,9- нервите.

Имам тука много таблици. Първа таблица, втора таблица.

Какви цветове да носи човек. И тия цветове трябва да бъдат турени на голо, а не отвън да се виждат.

Какви скъпоценни камъни да слага, какви гами в музиката да употребява.

Ето ги таблиците. Тази е втора таблица.

Първа таблица. Числото 1 - единична вибрация е А; 10 е Ж, а 100 е С, буквата С. И така вървят всички. Сега, 1, 10 и 100 или буквите А, Ж и С отговарят на бъбреците. Числото 3 е моето Ц, 30 е Л и 300 - трябва да видя, отговарят на черния дроб. Ето ги всички органи.

В.К.: Сега, това нещо Вие откъде сте го преписали?

Л. Т: Ами всичко е от Учителя. То е пръснато и по беседите, и в частни разговори. Това е втора таблица.

Трета таблица. Щастливи дни и месеци. Дава ги:

1,5, 7 - първият тригон е януари, май и...;

2, 4, 8 - февруари, април, август; а

3, 6, 9 е март (Вашето рождено число) и юни...

Съвършени и несъвършени имена - друга таблица.

Тука пък четвърта таблица. 1, 5, 7, което управлява главата; 2, 4, 8; 3, 6, 9. Тука дава числата на буквите.

В.К.: Значи целият този материал Вие сте го извадили от беседите и от частни разговори.

Л.Т.: Да, да, да. Даже оставям материалите за всяка буква ги вадя.

Във всяка беседа Учителят говори за буквите. И виж сега какво правя, гледай!

Циклите, пак таблици. Виждате ли празно?

В.К.: Да.

Л.Т.: Виждате ли празно? Защо оставям празно?

Защото като чета беседа и срещна за съответната буква нещо ново, аз прибавям. Аз за всяка буква имам цяла литература.

Защото във всяка буква човек живее цели девет години, а тази буква влияе. Например буквата М.

Буквата М, казва Учителят, няма буква, която тъй безропотно да понася най-големите страдания, без да се оплаква. Тъй че тези, които имат буквата М, аз наблюдавам живота им. Те имат големи страдания.

В.К.: Сега, значи всяка буква има девет години.

Л.Т.: Всяка буква.

В.К.: Аз сега да видя по моето име.

Л.Т: Сега Вий сте може би в /7-то.

В.К.: В Л.

Л.Т: В Л, нали?

В.К.: Да, двойна вибрация.

Л.Т: Ето сега, вижте как оставям празно. Виждате ли празно?

В.К.: Аз съм в момента в Л.

Л.Т: Сега, тука е единична. Сега ще Ви кажа. Като чета беседи, изваждам мисли от Учителя. Това нещо, аз работя върху него.

В.К.: Добре. Да видим буквата Л.

Л.Т.: Буквата И или 9. Сега почва двойна вибрация - буквата Л.

В.К.: Прочетете какво пише сега.

Л.Т: Ето. Буквата Л има много от характеристиките на Ц, щото Л е 30, а Ц-то е 3 - единична вибрация.

Но макар Ц да пръска, да раздава, Л обратно - събира и задържа значителна част от нещата, които прибира за себе си.

Ето сега това вършиш ти.

В.К.: Прибирам.

Л.Т: А-а.

В.К.: Ама не за себе си. Аз за себе си не прибирам.

Л.Т: Е добре, ама...

В.К.: А че го прибирам при мен, го прибирам, ама не за себе си.

Л.Т: Ама някъде в един долап пъхате.

В.К.: Да, пъхам го. Ха-ха. И какво пише нататък?

Л.Т.:И завършва докрай нещата, които започва да прави, които се намират в процеса на извършване - до край, до край.

Щедростта на Л се измерва по-мъдро, в по-разумна форма от Ц-то.

Значи аз повече губя, а Вий повече печелите, защото моето име е Цветана, започва с буква Ц.

И дава щедро, но разумно дава. А значи имате и щедрост, ама с разум.

За всичко, каквото върши, Л-то иска признателност и често пъти не желае да дава, ако тази признателност не се изявява към него, не ще тогава да дава.

Л-то обича да събира плодовете на своите усилия и се вдъхновява от изобилната жетва.

Разликата между Ц и Л (А двете ми имена са с Ц и Л [Едното е Цветана, а другото, за Операта, е Лилиана]) е тази, че Ц ще посее без надежда за възнаграждение, а Л-то само събира.

Л употребява силите си разумно и е буква на един водител, човек, който иска да води. Ето има още малко.

В.К.: Да, ще го прочетем.

Л.Т: Интересува ли Ви?

В.К.: Да, много ме интересува, аз съм в буквата Л.

Л.Т.: Между хората той извършва работите си докрай. И има голяма интелигентност, и се проявява често в музиката, артистичните полета и в материалните полета. При хармония, но Вие не сте в хармония, значи при хармония е по-хубаво, но Вие не сте.

При хармония проявява висши духовни сили. Даже и ако не е в хармония, то няма лоши черти в характера си. Може да постигне добро здраве чрез белия си дроб с дълбоко дишане.

Буквата Л показва ония сили, които влияят в природата - че ще победят всичките препятствия и мъчнотии, които се срещат на пътя му. Е какво по-хубаво от това?

В.К.: Сега аз съм в буквата Л и събирам.

Л.Т: Сега твоето Л е по средата, но първата ти буква, централният ти камък, горният камък е В.

В.К.: Какво означава В?

Л.Т: Той пък влияе като червена нишка през целия Ви живот, В-то.

А В-то, чакай да видя коя вибрация е.

В е 400 - тройна вибрация.

В.К.: Да видим какво пише за В. Значи тя най-много влияе, В-то. Да видим какво пише за В.

Л.Т: Искате ли да чуете?

В.К.: Да.

Л.Т: Тука има много тънкости. Аз хиляди изчисления съм направила от тук и всички се чудят. „Кой ти каза? - каза - Отде знаеш?” Знам, защото е много точно. Не е като астрологията.

Буквата В свързва качествата на М и Щ. Тя е една домолюбива сила с голямо неразположение към пътуване, неразположение към пътуване.

В-то е установено в своето мнение, твърдо в своето приятелство, твърдо, и правдиво в отношенията си с хората.

В-то е любител на природата, но не би намерило много удоволствия да обработва почвата. Значи да копаеш и да садиш, това не е приятно.

Понеже буквата В е пропита с артистичност, тя би станала отличен градинар или нещо подобно.

В-то има двойствени сили. Във фаза на проявление той е олицетворение на равновесие в практическите работи. В другото си естество той обитава два свята.

Единият е мечтателен, стремеж за строеж на кули, а другият е съдията, който внимава дълбоко за издирването на намерения зад действието, с увереност, че мотивът има понякога повече важност от самото действие.

Ако не е в хармония, В-то става много непрактично.

Това е най-главната червена нишка в целия Ви живот - това В.

И ето, че оставям празно. А, чакай. Не, много малко празно съм оставила. И влизаме в буквата У или 500.

В.К.: Сега, понеже след две години минавам в буквата И, може ли да видим какво пише за буквата И?

Л.Т: А, И, чакай. И е единична вибрация. Връщам се назад. Защото влязох в тройна.

В.К.: Защото след две години съм в буквата И.

Л.Т: След две години влизаш в буквата И.

И-то е много хубава буква. Значи, ето 9 години, аз мога да предскажа каквото казва И-то. А това е най-точното предсказание, защото имам един материал, който тепърва ще го пиша: „Защо астрологията не е приета като официална наука”. Затуй, защото има една голяма дупка вътре. Никой не може да я запълни. Най-големите астролози се мъчат да я запълнят и не могат. Само Учителят ще я запълни.

В.К.: Да, намерихме И.

Л.Т: Едно И е един закон сам по себе си. Неговата наклонност е да завърши каквото е започнал. Значи у Вас е много силна тази черта да завършвате и въобще това Ви дава една благородност в характера.

Значи човек, който като каже, държи на думата си. А това е много рядка черта у хората.

У Вас е силно развита. Започнал и е възобновителна сила.

И причинява повторението на работата, докато тя затихне, достигне своя идеал.

Тези вибрации в И-то се проявяват също и във връзка с щастието. Ако човек е под прякото влияние на И, наклонността е към промяна на мисъл, чувство и други неща.

Ако е в хармония (Вий не сте), промяната ще бъде за по-висока интелектуалност.

И-то е индивидуална буква, щото имаме много видове букви други и таблици имам по-нататък. Имам и такива висши букви, с много високи вибрации. Тя влияе индивидът да прояви твърда воля, като негодува под чужда диктовка и всякакви опити да се поставят ограничения в неговата дейност.

И-то има литературна и артистични способности. Може би и двете. Ако е свързано с говорене, неговата посока ще бъде публично говорене.

И-то държи перото. Ако е в хармония, ще пише; ако не е в хармония, ще подражава.

Едно И е едно дете, което предпочита книжките и моливите пред външните игри на децата.

Когато едно И е вън от хармония, както сте Вие, неговите вибрации засягат нервната система и да се развие крайна нервозност и крайни условия на живот. Могат да последват и непреодолими препятствия и могат да се изпречат, и да завършат в една безнадеждност, защото И-то ще започне да преповтаря неща безполезно.

Значи И-то така завършва. Ама ето си оставям място празно.

Щом срещна в беседите - всяка неделя чета, всеки ден чета, - веднага, това е под главата ми, прибавям.

В.К.: И накрая, сега какво е Вашето заключение? Ще свърша ли сега Вашата работа или няма да я свърша?

Л.Т.: Аз искам да се публикува вече, защото и сега съм под корито.

В.К.: Ще го отпушим сега ние това корито.

Л.Т.: Аз не съм тщеславна, въпреки че съм поставена на пътя да бъда и тщеславна, но не съм и много мъчно се влияя, никой не може да ми повлияе, защото даже и във Вашата ръка не виждам туй, което аз имам в двете си ръце.

В.К.: Аз тука имам обаче.

Л.Т.: Ама тука сте хванати, вързани сте. Аз съм отвързана. Двете ми ръце са отвързани.

В.К.: Да.

Л. Т: Вий по-лесно може да се повлияете - аз не, по никой начин. Аз имам установено Божествено мнение за всяко нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...