Jump to content

Откриването на бъдещия Месия


Recommended Posts

Откриване на бъдещия Месия

1901 г. Кришнамурти е посветен за Брамин - познавач на Ведите.

По традиция брамините били пазители на свещеното знание. Момчето прекарвало много време близо до своята майка и развило като нейното ясновидство - можело да вижда ясно хора, които скоро били починали.

Кришнамурти бил 9-годишен, когато неговата сестра преминала в отвъдното: през следващите няколко месеца той и майка му я виждали как ходи из градината. Година и половина по-късно, когато неочаквано и майка му се преселила в отвъдното, Кришнамурти я наблюдавал да изпълнява всекидневните си задължения.

Момчето показвало силен интерес към всякакви механични приспособления. Астрологът пак повторил:

„Аз съм сигурен, че той ще бъде наистина някой велик човек.9 В 1907 г. тайните Учители посочили Ани Безант за председател на Теософското Общество.

Адиар, 1908 г. Семейството на Джиду - баща и четирима синове на възраст между 5 и 15-годишни - пристигнали в града в генералната квартира на Теософското Общество. Бащата трябвало да се пенсионира година преди това, но чрез няколко писма до Ани Безант той успял да заеме службата секретар на езотеричната секция.

Затова му предоставили съвсем обикновена малка къща без баня. Кришнамурти и брат му трябвало да изминават всеки ден около 10 км, за да посещават местното училище.

Няколко седмици по-късно, Ледбийтър също пристигнал тук. Като президент от 1907 г., Ани Безант потвърдила службата на бащата. Тя не била официална, но завеждал цялата кореспонденция със света.

Hristo_Madjarov_022.jpg?fbclid=IwAR1Q2AO

Датският секретар Йохан ван Марен придружавал Ледбийтър и английският печатар Ернест Вууд. Една вечер тримата отишли да се къпят в реката, на брега на която седели Кришнамурти и брат му.

- Гледай, той има най-чудесната аура, която някога съм виждал! И то - без никакъв егоизъм! - възкликнал Ледбийтър.9

- Аз му помагам в домашната работа, той е много бавен - отговорил секретарят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...