Jump to content

Из разговор на 21.ХI. 1937 г.


Recommended Posts

Из разговор на 21.ХI.1937 г.

(неделя, след беседата в 5 ч)

Не съжалявайте за това, което е станало, и радвайте се на това, което ще стане.

От любов хората се мразят.

Обнова

Най-първо обновата трябва да дойде в мисълта, после -растенето в чувствата и промяната във волята.

Трябва да се задоволят

Всяка съществена мисъл, чувство и постъпка, които са съществени, трябва да се задоволят.

Бог иска ние да се задоволим и затова е създаден този свят - за да се задоволим.

Приятел

Бог ти е дал един отличен приятел или приятелка и ти не го познаваш. Той ти е дал също и една отлична жена, но ти не я познаваш и не я цениш.

Аз се радвам, като срещна хора, които се обичат. Радвам се също, като срещна хора, които са добри и красиви - това е една възможност и аз да стана такъв.

Ти трябва да почнеш да обичаш.

За Любовта правило няма. Любовта никога не постъпва по един и същ начин.

Щом любовта не те обича, ти си сиромах, болен и изоставен.

При любовта всичко се обновява. Всеки човек обича специфично. Никой не може да прояви любовта както ти ще я проявиш. И никой не може да прояви любовта както Бог я проявява. Всеки отделно, специфично проявява любовта, както никой друг.

Някой човек е недоволен. Бог му праща доволството, за да го примири.

Благодари за възлюблената

Ти ще благодариш на Бога за възлюблената, която ти е дал. Бог е в нея. И когато те нахука, ще благодариш - то е едно проветряване. Нужно е пак от Бога.

Радвай се, като е паднал някой, за да не паднеш ти. А като стоиш прав, ще му подадеш ръка, да стане той.

Христос

Преди да дойдеше Христос, имаше промени. Христос като дойде, имаше растене, а сега е епохата на обновата, на любовта.

Героят носи страданията.

Бог е изработил спасението. Има начин за изправяне на погрешките.

Голямата вода много дава.

Грешният

Един грешен човек се е окалял все от любов, защото всеки е искал да го пипне и са го оцапали.

Когото обичаш

Онзи, когото обичаш, никаква отрицателна мисъл да не допуснеш за него. Каквото и да видиш отрицателно в него, и каквото да ти кажат за него, да не приемаш и да не го допускаш - тогава любовта ти е Божествена и Бог е във вас двамата. Виждате Божественото навсякъде, радвайте се.

Ако се разпръснете по цялата земя, вие ще се обичате; и сега се обичате, но много сте се приближили.

Всякога във всичко да се радваме във всичко. Аз на всичко се радвам, не гледам дали е угодно на мен, но гледам общото благо и на него се радвам.

Защо обичаш някого

Ако ти обичаш някого, то е затова, че той в миналото те е обичал.

Няма по-хубаво от любовта. Тя обновява. Всичко обичайте!

Когато не обичам другите

Когато аз не обичам другите хора, значи дошли са моите приятели и съм ангажиран с тях, затова не обичам другите, а се разговарям с моите хора, А щом си отидат, аз пак започвам да обичам кучето, което е вървяло подире ми.

Идея за служене

Идеята за служене да остане във вашето съзнание и всеки да служи както намира за добре и да се радва на служенето си.

В любовта всички са слуги и се уважават едни други, а в безлюбието всички са господари. Умният човек може да служи.

Заложби, дарби

Вие всички имате много заложби и дарби, но не ги проявявате, понеже сте в хамбаря. Аз трябва да ви извадя и да ви посея.

Когато имате страдания, вие сте посети на нивата. А щом се радвате, вие сте в хамбаря.

Който скърби, ще влезе в хамбаря, а щом се зарадвате, ще излезете от хамбаря навън.

Сутрин

Сутрин започвайте с любовта, вярата и надеждата, за да получите благословението на тези добродетели.

За да познаваш човека, трябва да го обичаш, а щом не го обичаш, той има маска.

За да обичаш човека, трябва да видиш в него, че той има една велика душа като цялата вселена.

При Христа

Като дойде Христос, ще си облечеш най-хубавите дрехи. По-добре е Христос да дойде отвътре, да се прояви със запалената свещ. Да носим запалената любов, вяра и надежда, а не изгасналата любов, вяра и надежда.

Сега съвременните хора много механически обичат Христа и искат отвън да Го видят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...