Jump to content

Из разговор на 16.II. 1938 г., сряда


Recommended Posts

Из разговор на 16.II.1938 г., сряда

Изгрев аз наричам да не мине ден от да не направиш микроскопическо добро, а вечер, когато залезе слънцето - най-голямото добро.

При скръбта отиваме към центъра, стесняваме се, а при радостта се разширяваме, отиваме към периферията.

Добрият

Добрият човек има здрав гръбнак, той раздава.

По-добре е [човек] да излезе с товар, а да се върне без товар. Без работа нищо не се постига. Трябва да се цени времето.

Всяка една буква, която пишеш, показва целия ти характер. По почерка се познава целият характер на човека. Та, каквото пишеш, внимателно пиши.

Доволен

Човек при всичките условия трябва да бъде доволен.

Да бъдем снизходителни във всички неща. Божественото доволство расте, а човешкото се смалява.

Човешката любов се смалява, тя започва с много любов и постепенно се смалява, а Божествената расте.

Лошите хора не са родени от Бога.

Роденият от Бога, като направи една погрешка, и туй, което у него съзнае погрешката, то е от Бога и веднага я изправя.

Пък ние сега гледаме тези, които са от хората родени, не от Бога.

Лятно време е по-далече Слънцето от Земята.

Хората трябва да се освободят от заблужденията.

Един мъж не трябва да каже, че жена му е лоша; и да я не счита за роб, но да благодари на Бога, че му я е дал да му бъде другарка в живота, и да вижда в нея най-хубавото. Същото е и жената за мъжа. И двамата са изпратени да изпълняват волята Божия. И двамата да се чувстват свободни и да се ценят.

Добри

Като казвам, че всички хора са добри, аз не разбирам, че всички кукли-хора са добри. Аз правя разлика между добри хора, които са родени от Бога, и кукли-хора, които са родени от хора.

Новата любов

Като видиш един човек, не унижавай неговия ум, неговото сърце и тяло, не му прави пакост - това е новата любов.

Щастливи

Ако Господ не е вътре у нас, не можем да бъдем щастливи.

Мъж-жена

Един мъж на жена си трябва да гледа [като] на дъщеря на Бога, която Бог му я е дал да я възпита и Господ му казва: „Тя е малко своенравна, но ти ще бъдеш много внимателен към нея.“ Ако тя направи някоя погрешка, той трябва да се обърне към Бога, на Него да каже, а не да хука жена си. Същото да прави и жената. Жената на мъжа си да направи нещо безкористно, без да иска и той да направи на нея безкористно.

На женени хора в работата не се месете. Тя е тяхна частна работа. Когато са се оженили, не са питали никого. Ако се карат, и двамата да отидат при Господа. Той ще ги съживи. Тя е работа на Бога.

Всички няма да умрем, а ще се изменим, като дойде Божията любов.

Да идете да кажете по една сладка дума на вашия ум и на вашето сърце. Те са ви господари. Кажете: „Благодаря на Бога за добрия ум, който ми е дал и за сърцето.“ Умът пази децата, а сърцето ви служи.

Любовта е най-голямата сила, с която можем да работим.

Всякой, който дойде при тебе, помогни му. Няма някой от вас, който да не може да помогне. Ако дойде някой при мен, аз ще му дам едно житно зърне и ще му кажа: „Иди го посей и за 5 години ти ще има какво да ядеш.“

Като се моля, аз духовно живея, уча се да дишам.

Дишането

Всичките несгоди са, защото не дишаме правилно, не се молим какте трябва.

Човешки изпитания

Като четете Йов, ще видите какво нещо е човешки изпитания. И Христос в един момент каза: „Господи, защо си ме оставил?“ Христос за вас направи пътя, пък вие сега, всичките хора, трябва да вземете участие при павирането на пътя, да помогнете.

Свобода

Всяка една душа да бъде напълно свободна. Каквото направи, съвсем по свобода да го направи.

За да си уредиш работата, трябва хиляди кокошки да продадеш. Хиляди кожи да одереш и на хиляди овци вълната да острижеш.

Тази жена, обикни я като дъщеря на Бога, като твоя сестра. За да се обичат двама, то не е от хората, а е от Бога.

Един човек, на когото можеш да разчиташ и никога няма да те измами ти помага както на себе си, то не е от хората, а от Бога.

За да се обикнете, аз трябва да вляза в ума на жена ти и в твоето сърце отвътре да ви говоря. А така, отвън да ви говоря, нищо не става. По човешки разрешение няма.

Светът чрез страдания ще се поправи. Това е от голямата любов на Бог към нас.

При кого да идем? Кой е по-добър от Господа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...