Jump to content

Формули от Учителя


Recommended Posts

Формули от Учителя

Свещената формула

Щом дойдеш до едно противоречие в себе си, една невъзможност за тебе, ще кажеш: „У Бога всичко е Възможно. Аз Живея В Него. И с Неговата мъдрост всичко мога да постигна.“ Щом туриш това, Бог, Който живее в тебе, ще почне да действа. Щом си в съгласие с Него, Бог работи с тебе; щом не си в съгласие с Него, Той не работи с тебе.

Защото ние сме израз на Бога. Бог работи с нас, за да се прояви. И щом ние работим с Него, ние сме в хармония с Него и Той ще се прояви. Този закон може да проверите само като се намерите в едно безизходно положение - в пустинята сте, изложени сте на явна смърт. От нийде няма помощ. Тогава може да опитате как работи този закон. И ще видите, че и в пустинята може да ви се даде помощ. (31.1.1929 год, София)

Формула на Духа

Проявената Любов на Духа, Проявената Мъдрост на Духа, Проявената Истина на Духа Носят пълния живот на Бога, На Единния, Вечния Бог на Живота.

Формула на ума

Само умът носи моето щастие,

Само умът носи моята сила,

Само умът носи възможности, от които аз може да се ползувам.

Аз ще се държа с моя ум, ще бъда с моя ум!

Формула на душата

Бог е вложил всичко в моята душа. Аз искам да стане волята Божия, както Бог е определил за мен. (3.У.1936 год., неделя)

Формула на владичеството на Бога

Бог царува на Небето и Неговата воля е абсолютна! Бог царува на Небето, Бог владее и в Ада, Бог царува и в мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...