Jump to content

Частен разговор с Учителя на 20.Х. 1933 г.


Recommended Posts

Частен разговор с Учителя на 20.Х.1933 г.

„За да има човек плод, трябва да има Любов и Мъдрост.“ Плодът е доброто.

„За да бъде човек в рая, трябва да има Истината. Навсякъде виждаме Бога: вътре в нас, вън от нас и в другите.“

Когато имам отношения към хората, аз знам какво ще бъде отношението на всеки един към мене и след хиляди години и съобразно това аз определям моите отношения към всекиго.

Истински приятелски чувства може да има само тогава, когато си абсолютно уверен, че сегашните ти приятели ще ти бъдат доверени завинаги.

Когато човек работи за себе си, това е труд; когато работи за ближния си, това е мъчение, а когато работи за Бога, това е работа.

Формула за всеки ден:

Благослови ме, Боже, да разбирам Твоя Божествен план и да бъда един скромен съработник във великото дело на земята.

Молитва, дадена от Учителя на връх Мусала, 1928 г., за всеки ден:

Господи, Ти си ме пратил на земята, Ти си ми дал живот и здраве, дал си ми ум, сърце и душа. Аз ще изпълня Твоята воля. Аз те прославявам, и след като извърша волята Божия, след като ме благослови Бог, ще извърша това, което е добро за моята душа и ще ида да помагам на моите братя.

Формула при събуждане:

Господи, благодаря Ти, че възкръснах. Благодаря Ти, че живея. Кажи ми какво да направя днес заради Тебе? Помогни ми днес целия ден да изпълня Твоята воля!

Формула при лягане:

Господи, моля, във време на спане, огради тялото ми със Своята светлина и го предпази! Моля, във време на спане да посетя школата на Всемирното Бяло Братство горе. Аз знам, че това е Твоята воля. Твоята водя на две не става. Аз отивам горе да се уча, да се моля и да работя.

*

Закон:

„Каквото мисли човек, това става." Учителят

Формула:

Бог ме обича и аз ще Го слушам.

Формула (сутрин и вечер да се казва):

Мога, Господи, да направя всичко, което искаш. Няма нищо, което да не мога да направя заради Тебе.

Формула (при големи противоречия и затруднения):

У Бога всичко е възможно. Аз живея в Него и с Неговата Мъдрост всичко мога да постигна.

*

„Когато работите ти са най-уредени, тогава да очакваш буря. Също така, някой път имаш буря в живота си - след това да очакваш нещо хубаво."

Учителят

„Изложен си на хиляди опасности, но благодари, че нещо те пази."

Учителят

„Най-великото нещо е при най-големите страдания и противоречия в живо-та си да кажеш: „Благодаря Ти, Господи, добре ми е.“

Учителят

„Едно голямо страдание се дава на човека, за да се избави от едно голямо зло. “

Учителят

„Свободен е само онзи, който има правилни мисли, чувства и постъпки.“

Учителят

„Човек може да ликвидира със своята карма, когато служи на Бога.“

Учителят

„Всичко на земята е създадено само за кротките - те са наследниците. Кротките ще наследят земята в края на краищата.“

Учителят

„Всяко страдание, това е живот извън Любовта, както рибата извън водата. Ний сме потопени в Любовта, но не я съзнаваме.“

Учителят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...