Jump to content

Изказване за беседите от Съединените щати


Recommended Posts

ИЗКАЗВАНЕ ЗА БЕСЕДИТЕ ОТ СЪЕДИНЕНИТЕ ЩАТИ

Един американец от Бруклин, който е чел беседи на Учителя в английски превод, пише в едно писмо между другото:

„Никъде не съм срещал такова учение. Единственото знание за идеите на Учителя получих от трите беседи, които прочетох:

„Големият брат“, „Великият закон“ и „Високият идеал“. След прочитането на тия беседи, пълни с духовна манна, почувствувах глад за още такива, и затова писах на едно лице и го помолих да ми даде сведения за Всемирното Братство. От известно време търся усърдно духовните истини, които могат да повдигнат човечеството. Напълно разбирам радостта, която вие чувствувате, слушайки мъдростта в словата на Учителя. С дълбока благодарност пиша това писмо и очаквам, че с ваше съдействие ще мога да чета Словото на учителя. Желая да работя за проникването на тия идеи, на това ново съзнание между търсещите души“

Една американка от Ню-Йорк, която се е занимавала с окултни науки и е чела в превод на английски беседи от Учителя, пише: „Много се интересувам от утринните упражнения, наречени Паневритмия, които са придружени със специална музика. Трябва да е чудесно да имаш за Учител такова лице, като вашия Учител.

Аз това лято посещавах една духовна Школа на тъй нареченото движение „Кришчън сайънс“ - християнска наука. Прекарах в курса осем седмици и през това време почувствувах, че всичките ми клетки бяха изпълнени с Любовта на Бога. Цели два месеца ушите ми слушаха думи на любов, хармония, мир и радост. Това беше небето на земята. Там почувствувах, че най-после съм дошла у дома си съм била далеч през целия си живот.

Аз желая да стана ученичка на Учителя и да работя за подигането на човечеството в Америка. Трябва да е велико нещо да се роботи за идеите на Учителя и да се получават резултати от тия чудно хубави идеи.“

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...