Jump to content

Паша Теодорова: 3. Палящите искри


Recommended Posts

3. ПАЛЯЩИТЕ ИСКРИ

Отидох на „Опълченска“ 66 да пиша беседа на машината. До обед свърших с определената си работа и се готвех да си отида в къщи. Учителят ме видя и ми каза: Остани на обед. Благодарих и слязох долу в трапезарията. На трапезата бяха наредени вече не по-малко от десетина души. Спрях се да видя къде да седне. Понеже мястото до Учителя беше, свободно, поканиха ме да седна там и аз седнах. След малко дойде Учителят, направихме молитвата и започнахме да ядем. Към края на обеда изпитвам нещо особено: като че някой ме спущаше в кладенец, дълбок, много дълбок. Това не ме уплаши и изненада, страхът и изненадата идеха от друго нещо. Над мене започнаха да се изсипват безброй палящи огнени искри, които все повече и повече зачестяваха. В първо време чувствувах как ме парят, после все повече и повече ме горяха, като че жива жар се насипваше върху мене. Чувствувах се много зле, състоянието ми все по-тежко, избиваше ме на полуда, но аз се сдържах, правех големи усилия да не издам какво става с мене. Поглеждам към Учителя, той стои спокойно, но ясно ми беше, че той знае и разбира какво става с мене. Колко време продължи това не зная, може би две-три, най-много до пет минути.

Искрите, пялящите искри преставаха и аз неусетно, както някой ме тури в кладенеца, така незабелязано излязох - като че нищо не е било. Спокойна, замислена само довърших обеда си и пак погледнах към Учителя. Същото спокойно, хубаво изражение на лицето му. Свършихме обеда и направихме молитвата. Учителят стана от стола си и се готвеше да се качи горе в стаята си и аз помолих да ме приеме за малко. Качих се след него, влязох в стаята му и му разказах за случилото се във време на обеда. Той ме запита: Ти какво мислиш? На какво се дължи това? - Нищо не мога да кажа. Нищо не зная. Учителят сериозно ми отговори: Това е мисълта и чувствата на духовенството, които отправят всеки ден към мене. Даде ти се една опитност да видиш какво представят отрицателните мисли и чувства на хората. Ти едва понесе това, и то само за няколко минути, а аз получавам тези огньове всеки ден. Мисли върху станалото, върху отрицателното в живота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...