Jump to content

(18) Среща с Учителя, 4.I.1939 г., 10 ч сутринта


Recommended Posts

(18) Среща с Учителя, 4.I.1939 г., 10 ч сутринта

Запита ме за часовника, който ми беше пратил царят като подарък за Нова година. Миналата година той беше ми подарил същия часовник-преспа-пие, но аз тогава го дадох на Учителя. Сега той ми изпрати същия. Изглежда, че Стоянова му е казала за това и той е поискал за тая година и аз да го имам.

Учителят ми каза:

- [Писа ли] му нещо за Нова година?

Като му казах, че не съм, той каза да [му] отговоря, че съм получил и много благодаря за часовника със звездите и луната, «но не си намерил още часовника, който показва изгрева на слънцето, за да му го пратиш. Пиши му, че си му намерил само проекцията му. Тя гласи:

«Пътят на Любовта е път, осеян с всичките възможности и условия за постижение на всичките Божествени блага.»

Тази година носи тоя път. След нея чак 1999 г. ще има тия шансове.88 Моят часовник е в проект и това е проектът. Той може да си избира хората.

Човекът има нещо, което не може да стопи (?). Той има опитност - да туря хора, които са по-благонадеждни, той ги знае.»

Запитах го за бъдещето с парламента или против да бъда. «При един разумен цар служителите много могат да направят, а в парламента благото седи в множеството. Като е здрав организмът, и органите са здрави. А и като удовете са здрави, всички органи се подчиняват и работата върви добре. Нали сега и държавите не са независими една от друга. Трябва англичаните да обичат човека, който ще им изпратиш, инак ще го бламират. Тъй че държавите държат сметка една за друга и то е хубаво.

Ще бъдете внимателни с царя. Да преценявате условията, за да не станете оръдие на Черната ложа.»89

Дойде Андро и поиска нещо за Недев, който ще говори следобед. Учителят каза:

«Искаме големия извор, който слиза от планината, да го разпределим добре в долината, за да бъде добре за тия, които живеят и в долината, и в планината - и горе, и долу!»

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...